72CPQ030 规格参数
| Other Names | *72CPQ030 VS-72CPQ030 VS-72CPQ030-ND VS72CPQ030 VS72CPQ030-ND |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Datasheets | 72CPQ030 |
| Diode Type | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.9mA @ 30V |