首页/T110B106K020ATTR搜索结果/T110B106K020ATTR规格参数/
T110B106K020ATTR
Kemet
T110B106K020ATTR
Cap Tant Solid 10uF 20V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 2.9 Ohm 125C T/R
推荐供应商
T110B106K020ATTR 规格参数
Max. Operating Temperature (°C)125
InsulationSleeved
Equivalent Series Resistance TypeStandard
TaxonomyCapacitor » Fixed Capacitors » Capacitor Tantalum Solid
Dissipation Factor (%)6
Termination StyleAxial
ESR (Ohm)2.9
Case StyleMetal
Tolerance10%
Capacitance Value10uF