06035C102K4T2A
搜索结果
/
06035C102K4T2A
规格参数
/
AVX
06035C102K4T2A
CAPACITOR CERAMIC 1000PF, 50V, X7R, 10%, 0603
下载资料
订阅
推荐供应商
Digi-Key
Mouser
Heilind
06035C102K4T2A
规格参数
Digi-Key
Ceramic Capacitors
Height - Seated (Max)
Lead Spacing
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Manufacturer
AVX Corporation
Features
Failure Rate
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Datasheets
Automotive MLCC Series Part Number Explanation Ceramic Cap Catalog
Categories
Capacitors
Tolerance
±10%
Product Training Modules
Component Solutions for Smart Meter Applications
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Standard Package
4,000
Series
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Capacitance
1000pF